O klubu

Jacht Klub Croatia – Opatija ubraja se među jedriličarske klubove koji su se dokazali uspješnom organizacijom značajnih svjetskih regata. Dokaz tome su već dva svjetska prvenstva u dvobojskom jedrenju, prvo organizirano u Dubrovniku 1996. godine, drugo u Splitu 2000. godine. Pobjednik prvog bio je Russell Coutts, a posljednjeg Dean Barker.

Zahvaljujući naporima JKC-a i glavnog sponzora ACI-a, najznačajnija imena svjetskog jedrenja sudjelovala su na ACI Match Race Cup regatama. Pored već spomenutih, Couttsa i Barkera, slavnih sudionika prestižnih izdanja America`s Cupa, na regatnim poljima ispred ACI marina od Umaga do Dubrovnika jedrili su Chris Dickson, Paul Cayard, Peter Gilmour, Ed Baird, Francesco de Angelis, Bertrand Pacé, Magnus Holmberg, Philippe Presti, Paolo Cian i drugi.

Naš klub je neprofitabilna udruga čiji je cilj baviti se svim aktivnostima vezanim uz ovaj sport: natjecati se, izmjenjivati iskustva, podučavati jedriličarskim vještinama, odlaziti na krstarenja – jednom rječju okupljati ljude koji dijele istu ljubav – jedrenje.

Osnivačka Skupština Jacht Kluba Croatia – Opatija održana 1.2.1988., a upisan je u Registar 3.3.1988. godine kao Yacht Club Yugoslavia.
Klub danas ima 70-ak članova svih uzrasta. Centar aktivnosti je na izobrazbi mlađeg uzrasta budućih jedriličara kroz školu jedrenja i natjecateljski pogon.